Швейна машина пропускає стібки
Якість швейної стрічки значно погіршується, коли машина починає робити пропуски. Які можливі причини такого збою в роботі і як їх можна усунути самостійно?
1. Основна причина пропуску стібків при шиття
Стібок при машинному шитті утворюється за рахунок того, що човниковий вістря захоплює петлю верхньої нитки при проходженні повз голки і перекидає її через себе. При цьому відбувається перехльост верхньої та нижньої ниток і формування стібка. Якщо носик човника не чіпляє нитку - відбувається пропуск і стрічка псується. Порушення настройки взаємодії носика човника і голки - найбільш часта причина пропусків стібка під час роботи швейної машини.При правильному регулюванні між носиком човника і лезом голки має бути зазор не більше 0,3 мм. Якщо цей параметр має більше значення - човникове вістря проходить осторонь від голки і не захоплює нитку.
Перш, ніж робити висновок про неправильне налаштування зазору, перевірте відповідність натягу ниток, марки голки, номеру нитки, товщини тканини характеристикам вашої машини. Можливо, причини пропуску в неправильно підібраних режимах роботи, швейних аксесуарах і матеріалах.
Переконатися в правильності настройки взаємодії човникового носика і голки вам допоможе лупа. Через неї вам буде значно простіше побачити, як відбувається просування вістря човника щодо голки. І якщо ви твердо впевнені, що проблема пропусків стібків вашої машини саме у величині зазору - викликайте майстра, який його налаштує.
2. Які повинні бути зазори між човниковим вістрям і голкою?
Якщо у вас достатньо навичок роботи з механізмами, і ви відчуваєте в собі впевненість - ви можете самостійно зробити регулювання зазору, і вирішити проблему пропуску стібків, що виникає з цієї причини.
Для цього потрібно виставити режим прямої строчки і опустити голку в саме нижнє положення. У той момент, коли вона при піднятті змінить своє положення на 1,8-2,0 мм, носик човника повинен з'явитися на 1,0-2,0 мм више вушка голки. При цьому зазор між ними повинен скласти 0,15-0,25 мм. У теорії - чим менше зазор, тим надійніше відбуватиметься процес утворення стібка. На практиці - занадто близьке розташування деталей може стати причиною поломки голки або затуплення вістря човника. Для такого налаштування, рекомендуємо звернутися в сервісний центр з ремонту швейних машин!
В залежності від товщини тканини встановлюється висота проходження носика човника над вушком:
- Для товстих матеріалів -2,0 мм
- Для тонких тканин -1,0 мм
Зазвичай практикується використання середнього варіанта - около1,5 мм. Якщо пропуски все-таки виникають - можна спробувати відкоригувати цей параметр.
Для моделей, що виконують зигзаг, регулювання зазорів проводиться в правому і лівому положенні голки. Але на таких машинах потрібно враховувати ще й низку інших тонкощів.
3. Причиною пропуску стібків може стати голка з круглою колбою
Досить часто на побутові швейні машини встановлюють голки не придатної моделі. Через це починаються пропуски стібків.
Зовні вельми схожі, голки для швейних машин, тим не менше, мають відмінності. У них може бути різна форма колби - у побутових вона спиляно з одного боку, причому можлива неоднакова глибина спилювання, у промислових - кругла. Товщина теж може відрізнятися, як і довжина. Все це параметри впливають на розмір зазору між вістрям голки і носиком човника. Тому при підготовці до роботи на швейній машині потрібно уважно і відповідально підійти до вибору голки - встановлювати тільки той тип, який рекомендований для конкретної моделі техніки інструкцією.
Якщо вам важко розібратися у всіх тонкощах - при покупці голок візьміть з собою інструкцію до машини або стару голку. Співробітники магазину розберуться в маркуванні і підберуть вам найбільш підходящий вид голок.4. Для специфічних матеріалів типу трикотажу або шкіри потрібні спеціальні голки
5. Робота тупих або гнутих голок призводить до пропуску стібків
Викривлення швейної голки або притуплення її вістря часто призводить до утворення пропусків, а також її поломки. Якщо ви помітили, що голка має навіть найменше викривлення - відразу змініть її новою. Намагатися її самостійно вирівняти - марно. Характеристики металу, з якого їх виготовляють, не дадуть вам можливості зробити це ідеально, а будь-яке відхилення порушить роботу машини.
Якщо при шитті став виникати глухий стукіт - міняйте голку. Її вістря затупилося і вона почала рвати волокна матеріалу, а не проколювати їх. Заточити машинну голку як потрібно в домашніх умовах неможливо, тому її потрібно просто замінити.
І взагалі, потрібно взяти за правило - міняти голки, не чекаючи їх повного зносу. Особливо, якщо вони відслужили тривалий термін безперервної роботи.
6. Товщина верхньої нитки повинна відповідати розміру голки
У кожній інструкції до швейній машини наведені відповідність розмірів голок і використовуваних при шитті ниток. Більш товста, ніж необхідно, нитка з труднощами проходить через вушко голки і товщу матеріалу. Через це вона починає куйовдитися, що ще більше ускладнює її просування і заважає утворенню стібка. Зрештою, відбувається обрив нитки.
7. Розбитий отвір голкової пластини заважає нормальній роботі машини
У машин, довго експлуатованих, може бути розбите отвір, через який голка занурюється в тканину. Тому при шиття матеріал може продавлюватися »крізь нього, що перешкодить голці нормально проколювати тканину і утворювати петлю для стібка. При виявленні такого дефекту необхідно відразу ж замінити вушко пластину, оскільки вона може стати причиною і інших поломок або збоїв у роботі.
8. Якість строчки залежить від якості ниток
Деякі виробники випускають занадто сильно кручену нитку. Така нитка в роботі постійно утворює вузлики, які стають причиною збою в утворенні стібків, а також її обриву. Домашні методи боротьби з таким недоліком, типу пропускання нитки через гумку, обв'язану навколо головки машини, дають деякі результати, проте краще просто відмовитися від роботи з такими нитками і замінити їх більш якісними матеріалами. Найбільш відповідними вважаються еластичні нитки для машинного шиття, у яких рівномірна товщина, хороша міцність і відповідна скрученность. І, звичайно ж, необхідно стежити за правильним співвідношенням товщини нитки і номера голки. Тоді шиття буде рівним, рівномірним і якісним.
https://www.швейные-машинки.com.ua/ua/content/58-sewing-propusk-stejkov
Чому петляє нижня нитка у швейній машинці
- Нерівномірно накручені нитки в шпульці сприяють такому ж нерівномірному її розмотуванню, через що машинна строчка починає петляти. Ця проблема виникає при недбалому ручному намотуванні ниток на шпульку та легко вирішується. Для цього необхідно взяти нову шпульку (або розмотати стару) та скористатися спеціальним пристроєм для рівномірного намотування.
- Слабкий натяг нижньої нитки викликан слабким приляганням пластини або неврегульованим човниковим пристроєм. При заміні нижньої нитки на більш товсту або тонку, обов’язково відрегулюйте човник. Нижня нитка повинна виходити з шпульного ковпачка з невеликим натягом. Якщо ж кінець нитки ходить вільно, необхідно затягнути болт кріплення пластини за допомогою викрутки.
- Використання занадто слизького матеріалу, не призначеного для шиття на цій машинці або з застосуванням невідповідних ниток. Для того, щоб подібних ситуацій не виникало, слід вивчити або звіритися з інструкцією із застосування швейної машини.
- Дефекти в роботі шпульки або її знос. Якщо жоден з попередніх способів не допоміг вирішити проблему, чому петляє нижня нитка, це означає, що справа в несправності шпульки. Після заміни шпульки обов’язково перевірте справність роботи машини. Якщо це не допомогло – зверніться до фахівця.
Петляє верхня нитка
- Надмірно затягнута або ослаблена, аж до провисання, верхня нитка. Як результат – верхня нитка не втягується повністю в стібок, та внизу з’являються петлі. На регуляторі натягу збільште або, відповідно, зменшіть натяг верхньої нитки.
-
Скупчення ворсинок, пилу та волокон тканинних залишків на шляху
проходження верхньої нитки (в регуляторі натягу верхньої нитки). Якщо
своєчасно не проводити чистку швейної машини, а саме шайби регулятора
натягу та човникового механізму – це може стати причиною петляння
швейної машинки.
- Знос пружини ковпачка шпульки перешкоджає проходу верхньої нитки, утворюючи петлі в рядку. Як правило, дефект рядка усувається шляхом заміни деталі на нову.
- Невідповідність номера голки розміру нитки. Занадто товста нитка не зможе безперешкодно проходити у вушко тонкої голки, тому обов’язково варто стежити за відповідністю розміру нитки номеру голки.
- При виявленні видимих несправностей нитковтягувача, найкраще звернутися за допомогою майстра по ремонту швейних машин.