25.12.2023

Воздействие электромагнитных излучений на организм человека

Как электромагнитные излучения влияют на организм людей и какие существуют способы защиты от ЭМП.

Влияние на организм человека электромагнитных полей (ЭМП) определенной силы не может пройти незамечено. Ведь и в самом человеке заложены принципы функционирования органов и систем, основанные на электрических явлениях. Головной мозг, центральная и периферическая нервная система – вот первые объекты, которые могут подвергнуться воздействию внешних полей, не говоря о нежелательных эффектах в других частях организма и об изменениях, происходящих на клеточном уровне. Как установили специалисты в области научной гигиены, электромагнитное поле достаточной интенсивности может изменять картину высшей нервной деятельности человеческого мозга. Исследователи выявили отклонения в сигналах электроэнцефалограммы: десинхронизацию и изменение частоты основных ритмов.

Влияние электромагнитного излучения на живые организмы

В доисторические времена, на заре человечества, первые "хомо-сапиенс" промышляли собирательством, употребляли в пишу сырое мясо, одевались в шкуры убитых животных, жили в пещерах, передвигались по чистой земле исключительно на своих двух или проще - довольствовались тем, что было им дано. Прошло немного времени, соотносительно возраста нашей планеты, и что мы имеем? Проснувшись утром мы идем на кухню, подогреваем пищу в микроволновой печи, включаем электрический чайник, сушим волосы с помощью фена, ставим на подзарядку мобильный телефон. Завтракая мы смотрим в окно и видим рядом жужжащую линию электрических передач, под которой живо прошел трамвай... На рабочем месте слышен маленький фон от работающих электрических приборов - наших маленьких, умных помощников.

Электрическая энергия - величайшее открытие человечества, без которого цивилизации в ее сегодняшнем виде не существовало бы. Этот вид энергии широко используется человечеством, но у палки есть два конца... Электромагнитное поле (электромагнитное излучение) всегда возникает при движении свободных электронов в проводнике, поэтому передача электрической энергии сопровождается интенсивным электромагнитным излучением.

21.12.2023

Аритмия: 9 важных вопросов врачу

"Что-то сердце шалит", — именно так люди чаще всего описывают неровные ритмы главной мышцы организма. Увы, но зачастую за "шалостями" может стоять и серьезное заболевание сердца — аритмия. 


Разве аритмия — это не такая же болезнь, как гастрит или панкреатит, например? Она вроде бы есть, но вроде и нет. Обострение? Вылечил — и дальше живешь в прежнем ритме.

Аритмия — это название целой группы заболеваний, включающей в себя совершенно разные состояния: как сравнительно безобидные, которые могут встречаться у здоровых людей, так и крайне тяжелые патологии, грозящие полной остановкой сердца.

Аритмия не требует специального лечения в двух случаях: если она вызвана кратковременной реакцией на стресс или дополнительным заболеванием. Здесь будет достаточно убрать факторы риска и вылечить основную болезнь.

Если аритмия уже запущенная, то врач назначает серьезное лечение. В некоторых случаях врачи проводят аблацию — то есть уничтожают маленькую часть сердечной мышцы, которая провоцирует нарушения ритма.

Читайте также: 8 главных вопросов об аритмии

8 главных вопросов об аритмии

Многие из нас ничего не знают об этом распространённом сердечно-сосудистом заболевании и не могут оценить риски для себя и своих близких. Стоит исправить ситуацию.


Что такое аритмия?

Аритмия — это изменения нормальной частоты, регулярности и источника возбуждения сердца. Кроме того, к аритмии также относятся расстройства проведения импульса.

Учащённое сердцебиение — это аритмия?

Не любое учащённое сердцебиение можно отнести к аритмии. Повышение частоты сердечных сокращений (ЧСС) возможно и в норме. Например, сердце начинает биться чаще при эмоциональных или физических нагрузках, это ощущение знакомо каждому: прилив любви, стресс или испуг, бег по лестнице или плавание.

Ваш презент нікого не залишить байдужим: як обрати подарунок на Новий рік малознайомим людям

Вибір подарунка може бути складним, особливо якщо ви не знайомі з людиною. Експерти представили деякі ідеї для тих, хто шукає універсальні варіанти.

Персоналізовані канцтовари. Гарне канцелярське приладдя завжди в моді. Прагніть вибору товарів, які будуть відповідати інтересам і перевагам людини.

Для тих, хто любить писати чи малювати, блокноти, фарби чи набори олівців будуть чудовим вибором.

Чашки. Хоча чашка може здатися стандартним подарунком, вона завжди стане в пригоді. Розгляньте можливість вибору чашки з незвичайним дизайном або набору кількох чашок. Також бокали, термокружки, тарілки тощо.

20.12.2023

Першение в горле: причины и методы лечения

Першение в горле многие считают признаком начинающейся простуды. Но местные анестетики, ингаляции и теплое питье не всегда устраняют симптом, дискомфорт остается и усиливается.

Для установления вида и причин патологии необходима консультация оториноларинголога.

Першение в горле и кашель вызываются:

  • воспалительным процессом;
  • нарушениями невоспалительного характера;
  • аллергической реакцией;
  • сильной нагрузкой на голосовой аппарат: наблюдается у преподавателей, ораторов, певцов, теле- и радиоведущих.

18.12.2023

SEO для блоггеров: 7 советов по оптимизации постов в блогах для SEO

Ваша конечная цель как блоггера — охватить широкую аудиторию и сделать свой блог надежным и заслуживающим доверия источником информации. Для этого крайне важно оптимизировать контент вашего блога для Google, чтобы он выделялся среди конкурентов и занимал более высокие позиции на страницах результатов поисковой системы (SERP).

В этой статье содержится исчерпывающее руководство по SEO для блоггеров наиболее эффективные стратегии оптимизации контента вашего блога для Google и охватывает все, от понимания вашей аудитории до продвижения вашего контента.

    1. Понимание вашей аудитории

Аудитория вашего блога — это группа людей, которых вы пытаетесь охватить и заинтересовать своим контентом. Чтобы создать контент, который найдет отклик у вашей аудитории и привлечет больше трафика в ваш блог, крайне важно понять их потребности, проблемы и интересы. Выполняя SEO для блоггеров, вы можете адаптировать свой контент, чтобы напрямую удовлетворить их конкретные потребности и предоставить им ценную и актуальную информацию.

7 науково обґрунтованих порад тим, хто хоче ніколи не гладшати

Як серед тисяч порад для зниження ваги вибрати ті, які дійсно працюють і до того ж дозволять не нашкодити здоров’ю? Пояснює лікар.

1. Не забувайте, що з віком обмін речовин сповільнюється. Це сумно, але факт: в 40 років у будь-якої людини метаболізм зовсім не той, що був в 20. Чим старше ми стаємо, тим більше сповільнюються обмінні процеси сповільнюються, і якщо не враховувати ці зміни, то в середньому ви будете додавати по одному кілограму в рік.

2. Якщо хочете схуднути, витрачайте більше енергії, ніж споживаєте. Крапка. Тут все досить просто: якщо протягом дня ви витрачаєте стільки ж калорій, скільки з’їдаєте, то ваша вага буде стояти на місці. Якщо ви не встигаєте витратити всі калорії, то видужаєте. Але якщо ви хочете схуднути, то є тільки один спосіб — витрачати більше, ніж ви споживаєте. Вся їжа, яку ви їсте, – це енергія. У неї всього два шляхи: або ми її відпрацюємо, або вона відкладеться про запас у вигляді жирової тканини. Це природний біологічний процес.

17.12.2023

Як уникнути незручного питання: 8 стратегій з прикладами

Ці методи допоможуть м'яко вислизнути з лап безтактного співрозмовника або позбутися неприємних розмов із ним назавжди.




1. Відповідайте питанням на питання

Скористайтеся зброєю співрозмовника та допитайте його з пристрастю. Наприклад, поцікавтеся, навіщо він запитує і що змінить ваша відповідь.

Якщо зберігати доброзичливі інтонації, градус хамства цього методу практично нульовий. При цьому ви видавлюєте запитувача зі своєї території назад на нейтральну. Якщо пощастить, людина зрозуміє, що питання нетактовне.

— А ти збираєшся взагалі купувати квартиру, чи так і будеш до старості жити на орендованій?

— А моя відповідь на щось вплине? Або чому ти цікавишся?

16.12.2023

Підключення до 380 вольт

ПІДКЛЮЧЕННЯ ТРИФАЗНОЇ ВИЛКИ НА 380В


Установку почнемо з аналізу силового штекера ABB на складові. Для цього не потрібно відкручувати ніяких додаткових болтів або шурупів, досить просто повернути проти годинникової стрілки верхню червону частину вилки.
Усього вилка на 380 вольт складається з трьох основних компонентів:

- Механізму

- захисного корпусу

— Кабельного затиску, призначеного для герметичного введення кабелю живлення у вилку.

Кабельний затискач і захисний корпус трифазної вилки АББ, необхідно надіти на кабель живлення, як показано на зображенні нижче. Одягати слід у зворотному порядку, а саме, спочатку кабельний затискач, а потім захисний корпус. 

Роз'ємні з'єднання для чотирипровідної мережі

     У старій системі заземлення обладнання, що використовує 4 дроти для підключення живлення споживачів за схемою TN-C, металевий корпус електроприладу, що працює, залишався ні до чого не підключеним. Він відокремлювався від напруги шаром ізоляції. З метою безпеки її посилювали. Постраждалі люди відчували "пощипування", відчували судомні стискування м'язів, а в особливих випадках отримували електротравми

Навіщо потрібна лінія 380 вольт. При такому напрузі передача електроенергії пов'язана з меншими втратами. Навіть з урахуванням роботи знижувальних трансформаторів. На КТП, що стоять у селищах з житловими будинками, у кварталах багатоповерхівок (на заводах зазвичай цілі підстанції), висока напруга перетворюється на напругу 380 вольт. Скрізь проходять 4 дроти, іноді використовується система з п'яти дротів. Три дроти – окремі фази. Один провід – нульовий. Напруга між будь-якими окремими фазами становить 380 вольт. Це лінійна напруга. Напруга між однією окремою фазою та нульовим проводом – 220 вольт. Це фазна напруга. Фази ніколи не з'єднуються, навіть не стикаються, інакше буде коротке замикання. У квартирі, де працюють тільки телевізор, холодильник, та зрідка пилосос, невелике навантаження, тому можна обійтися всього двома проводами: фаза і нуль

Якщо йдеться про будинок, де є гараж і майстерня або сауна та басейн, де безліч  побутової техніки, система вентиляції або ж ведеться підігрів електрообігрівачами, краще заводити чотири дроти та забезпечити лінійну напругу 380 вольт. Це дозволяє розподілити навантаження фазами. Наприклад, гараж і сауну посадити на одну фазу, кухню - на іншу, все інше - на третю.

09.12.2023

Як українцям підготуватися до відключень світла: 10 порад

Українці можуть самостійно підготуватися до вимикань електроенергії. Найпростіша порада – запастися їжею та водою.

Про те, як підготуватися до тривалих відключень світла:

  • 1. Зберігайте запаси свічок та ліхтарів з батарейками.
  • 2. Придбайте портативний зарядний пристрій для мобільних пристроїв.
  • 3. Запасайтеся канцелярськими приладдям та папером, щоб мати можливість працювати вручну.
  • 4. Придбайте газову плитку або іншу альтернативну систему приготування їжі.
  • 5. Запасіться продуктами, які можна споживати без попереднього приготування (консерви, сухарі, снеки).
  • 6. Перевірте свої запаси води та запасайтеся необхідною кількістю на кожного члена сім'ї.
  • 7. Навчіться використовувати резервну батарею для автомобіля, як джерело електроенергії.
  • 8. Встановіть сонячні панелі на даху або придбайте портативну сонячну батарею для зарядки електроніки.
  • 9. Придбайте запасний генератор електроенергії.
  • 10. Плануйте свої дії на випадок відключення електроенергії та навчіться ефективно використовувати ресурси, які у вас є.

Також варто зібрати необхідні речі та документи. Крім того, слід зробити запас палива та подбати про наявність теплих речей.

07.12.2023

Чи справді холестерин та жири — зло для серцево-судинної системи

Побутує думка, що холестерин та жири — зло для серцево-судинної системи.

Проте це не зовсім так, пояснюють у Центрі громадського здоров'я.

Холестерин — це жироподібна речовина, яка надходить в організм з харчовими продуктами та має низку корисних функцій, зокрема:

  • бере участь в синтезі статевих гормонів і жирних кислот 
  • допомагає утворювати вітамін D

А шкодить здоров’ю не сам холестерин, а його надлишок, зазначають у Центрі громадського здоров'я. Саме він відкладається в стінках судин, спричинючи атеросклероз — так звані «бляшки», що обмежують або блокують потік крові.

Що призводить до підвищення рівня холестерину 

  • Надмірна кількість насичених жирів (жирні сорти м’яса, птиці, молочні продукти високої жирності тощо).
  • Продукти із вмістом промислових трансжирів (фастфуд, магазинна випічка, смажені страви, снеки, напівфабрикати).

Натомість ненасичені жири, які містяться в морській рибі, рослинній олії, авокадо та горіхах, допомагають знижувати рівень холестерину й підтримувати здоров'я серцево-судинної системи.

Обирай збалансоване харчування та обов’язково контролюй власний рівень холестерину у свого сімейного лікаря, радять фахівці.